Kasyna naziemne w Europie – gdzie legalnie zagrasz i na jakich warunkach?

Kasyna naziemne na Litwie

Kasyna naziemne i kasyna internetowe są na Litwie legalne, a gracze mają do wyboru gry hazardowe oferowane przez różnych operatorów. Gdzie w 2020 r. można grać na Litwie i pod jakimi warunkami?

Kasyna naziemne – kwestie prawne

Gry karciane w kasynieNajwiększym zaskoczeniem dla graczy może być fakt, że aby wejść do litewskiego kasyna, trzeba mieć ukończone 21 lat (chociaż gry hazardowe są tu dozwolone dla osób od 18 r.ż.). Ma to na celu większą ochronę młodych osób przed uzależnieniem od hazardu. Poza weryfikacją wieku graczy, kasyna mają też obowiązek sprawdzania tożsamości klientów, którzy wymienią minimum 1 tys. euro w danym kasynie (dane trafiają do krajowego rejestru). Licencje na prowadzenie kasyna naziemnego czy internetowego wydawane są jedynie tym podmiotom, których siedziba znajduje się na Litwie. Jeśli chodzi o gry kasynowe oferowane naziemnie, automaty do gier typu A (z nieograniczonymi wygranymi), a także stoły do gry (w tym poker) mogą znajdować się jedynie w licencjonowanych kasynach gry. Istnieje odgórny limit liczby kasyn naziemnych w kraju, który wynosi 20.

Kasyna naziemne – oferta

Na Litwie kasyna naziemne zlokalizowane są w największych miastach kraju. Najbogatszy wybór oferuje nie tylko Wilno, ale też Kowno i nadbałtyckie miasto portowe - Kłajpeda. Kasyna gry są otwarte przez 365 dni w roku, często przez okrągłą dobę. Możemy w nich pograć na automatach do gier, w ruletkę, pokera czy blackjacka. W kasynach nie wolno palić.

Kasyna online na Litwie

Gry hazardowe przez internet zostały uregulowane na Litwie w 2016 r. Licencjonowane kasyna online mogą na Litwie oferować gry stołowe, automaty do gier oraz zakłady. Kasyna online działające nielegalnie są dodawane do czarnej listy i blokowane.