Kasyna naziemne w Europie – gdzie legalnie zagrasz i na jakich warunkach?

Kasyna naziemne na Białorusi

Choć jeszcze nie tak dawno wycieczki turystyczne Polaków na Białoruś należały do rzadkości, od kilku lat są znacznie łatwiejsze (w 2017 r. wprowadzono ruch bezwizowy) i coraz popularniejsze. Jeśli lubisz grę w kasynach naziemnych, Białoruś może okazać się interesującym kierunkiem turystycznym.

Kasyna naziemne – kwestie prawne

Gry hazardowe (oferowane w trybie naziemnym i online) są na Białorusi dozwolone dla osób, które mają skończone 21 lat. Licencje na prowadzenie kasyna gry wydawane są przez Ministerstwo Podatków i Opłat Republiki Białorusi i mogą się o nie starać także operatorzy zagraniczni.

Kasyna naziemne – oferta

Ruletka w kasynieNa Białorusi w 2020 r. działa legalnie wiele kasyn naziemnych, które bardzo często są kasynami przyhotelowymi. Jednak część kasyn to obiekty samodzielne. Największe zagęszczenie kasyn gry znajdziemy w Mińsku, ale kasyna zlokalizowane są też w kilkunastu innych białoruskich miastach (np. w Grodnie). Kasyna działają codziennie – w dni robocze i święta - niektóre z nich także całodobowo. W ich ofercie znajduje się ruletka, poker, blackjack czy automaty do gier. Warto wspomnieć, że rozkwit białoruskiej branży hazardowej w ostatnich latach wiąże się ze zdelegalizowaniem hazardu w Rosji (poza kilkoma strefami hazardowymi) i intensywnym napływem na Białoruś weekendowych klientów rosyjskich.

Kasyna online na Białorusi

Kasyna online zostały zalegalizowane w 2018 r. i również na ich prowadzenie wydawane są osobne licencje. Gracze, którzy chcą grać przez internet, muszą przejść kontrolę tożsamości.